Exkurze do ESKO-T – 2. A
V pátek 22. 5. 2026 se žáci 2. A zúčastnili exkurze do společnosti ESKO-T, která zajišťuje svoz odpadu a provozuje sběrné dvory i odpadové centrum Petrůvky.
V informačním centru si žáci vyslechli přednášku o správném třídění odpadu, prohlédli si výrobky z recyklovaných materiálů a navštívili třídicí linku, kde mohli sledovat, jak se odpad dále zpracovává. Navštívili jsme i Centrum věcí pro druhou šanci, kde dětem udělalo velkou radost, že si mohly odnést něco na památku.
Autobusem jsme se následně vydali také do odpadového centra v Petrůvkách.
Cestu do školicího střediska v Třebíč jsme absolvovali pěšky, zpět z Petrůvek nás odvezl autobus. Exkurze byla poučná a počasí nám přálo.