Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26
Podpořte ve veřejném hlasování náš projekt
27
Podpořte ve veřejném hlasování náš projekt
28
Podpořte ve veřejném hlasování náš projekt
29
Podpořte ve veřejném hlasování náš projekt
30
Podpořte ve veřejném hlasování náš projekt
31
Podpořte ve veřejném hlasování náš projekt
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Drobečková navigace

Úvod > Ze života školy > Keltský stromový kalendář > 18. Jabloň

18. JabloňLidé ve znamení Jabloně

  • 25. 6. – 4. 7.
  • 23. 12. – 1. 1.

Typické vlastnosti:

  • kladné: kreativní, dobrodruh, vášnivý, obrazotvorný, odvážný
  • záporné: nestálý, nepraktický, nerealistický

Lidé zrození pod vládu Jabloně bývají vyrovnaní, sympatičtí a mají zvláštní kouzlo osobnosti. Při jednání s ostatními jsou milí, srdeční a velkorysí. Jsou to lidé hloubaví a ochotní pustit se do jakéhokoliv dobrodružství. Milují knihy a mají nadání pro vědu. Rádi luští nejrůznější hádanky a logické hříčky a jejich objevitelský duch se může projevit v kterémkoliv oboru.
Dobrodružná povaha lidí Jabloně se negativně projevuje v jejich milostném životě. Lidé tohoto znamení jsou pravými posly lásky. Neustálá touha objevovat něco nového bývá zdrojem jejich četných milostných dobrodružství. Přesto však tito lidé nalézají v manželství uspokojení a obvykle se usadí. Potřebují k tomu ale vnímavého partnera s citlivou duší.
Zrozenci Jabloně mívají hodně přátel, jsou obětaví, nezištní a schopni se rozdělit o cokoli. Jabloň toho překousne hodně, stále jí hrozí, že bude utlačována, a brání se jen ve chvíli nejvyšší nouze. I když jsou lidé tohoto znamení důvěřiví, tak zdaleka nejsou naivní nebo lehkomyslní.
V zaměstnání bývají mnohdy nespokojeni a často je mění. Nesnášejí totiž monotónní a jednotvárnou práci, mají rádi změnu. Jejich život bývá velmi pestrý, dalo by se říci, že si lidé Jabloně často a rádi komplikují život. Někdy jej však takto komplikují i svým blízkým, kteří si občas musí obrnit nervy.

JABLOŇ (Malus)

  • Pro Kelty byla jabloň symbolem dokonalosti, stromem lásky a nesmrtelnosti, jedním ze sedmi posvátných stromů. Jablka Keltové považovali za symbol nesmrtelnosti a věčného života.
  • Bývalo zvykem jablka zahrabávat do země jako dar zemřelým, kteří čekají na znovuzrození. Lidem smutným a nešťastným jablka vracela energii a chuť do života.
  • Vystupuje v historických příbězích a pohádkách, jablka měla zázračné schopnosti.
  • Dřevo je oblíbené mezi řezbáři.
  • Jabloň se pěstuje pro ovoce.

GPS pozice: N 49.226943°, E 15.881709°

Jabloň