Úvod > Ze života školy > Modernizace odborných učeben (cizích jazyků, fyziky, chemie, informatiky a přírodopisu)

Modernizace učeben.JPG

Od jara 2020 v pavilonu II. stupně probíhá modernizace odborných učeben. Shodou okolností se přestavba téměř kryje s obdobím, kdy byly školy převedeny do režimu vzdálené výuky, začalo se 1. března 2020 a skončil 28. února 2021.

Nejedná se pouze o jednoduché vymalování a úklid, učebny fyziky, přírodopisu, chemie, výpočetní techniky a cizích jazyků prošly náročnou kompletní rekonstrukcí. Byla provedena výměna a rozšíření elektrické slaboproudé i silnoproudé kabeláže, úprava rozvodů vody, plynu a odpadů, byl pořízen a nainstalován nový nábytek. V rekonstruovaných prostorách byla vyměněna podlahová krytina i stropní svítidla, umyvadla, výlevky, obklady. Protože se jednalo většinou o učebny přírodovědného zaměření, vybavení místností bylo doplněno o přenosný měřicí systém, projekční techniku, vizualizér, sadu čidel, senzorů a prvků pro různá měření a demonstraci pokusů. V učebně fyziky jsou u každého žákovského stolu kromě běžných zásuvek rovněž slaboproudé rozvody pro experimenty v elektrotechnice. Novou podobu získala také pracovna chemie, která má mírně změněnou dispozici umyvadel a rekonstruovaný rozvod plynu.

Ve všech odborných učebnách byly nainstalovány pylonové tabule s interaktivním dataprojektorem a sestavou stolního PC, v jazykové učebně navíc ještě konferenční zařízení a do jedné z učeben výpočetní techniky byla nově zakoupena sada 15 zcela nových žákovských PC.

Jednou z podmínek pro financování projektu byl požadavek na bezbariérovost, ta byla vyřešena pásovým schodolezem a úpravou WC v přízemí pavilonu druhého stupně. Celková výše nákladů rekonstrukce byla vyčíslena na 3 754 455 Kč.

Škola si v uplynulém roce připomínala 35 let od svého založení a společenské akce, které byly naplánovány, se uskutečnit nemohly, tak jsou nové učebny na Jarošce takovým opožděným narozeninovým dárkem. Až se provoz školy vrátí do normálu, budou zde organizovány vzdělávací programy nejen pro naše žáky, ale také pro děti z mateřských škol a žáky ostatních třebíčských základních škol. I pro ně již nyní připravujeme přírodovědně zaměřené aktivity.

20210225_125344.jpg