Úvod > Ze života školy > Erasmus+ > Erasmus+ KA2 - Water Ecosystems in Europe (2019-2022)

Erasmus+ KA2 - Water Ecosystems in Europe

CS V Spolufinancováno Evropskou unií_POS.jpg

Projekt ,,Vodní ekosystémy v Evropě“ byl zaměřen na společný hydrologický, meteorologický a biologický výzkum, který kromě naší školy prováděli žáci a studenti z Chorvatska (Záhřeb), Lotyšska (Dundaga) a Slovenska (Bratislava). V průběhu dvou let měřili ve svých zemích kvalitu vody ve vybraném vodním zdroji - jezeře, řece nebo rybníku, pozorovali malé bezobratlé živočichy a rostliny rostoucí ve vodě a okolo ní. Součástí projektu byly i mobility do partnerských zemí, nejprve mobility zaměstnanců (příprava fyzické mobility žáků) a následně mobility žákovské, během kterých se žáci měli možnost potkat osobně, spolupracovat na projektu a v neposlední řadě vycestovat do zahraničí a poznat místní krásy. Komunikačním jazykem byla zvolena angličtina

Studenti zpracovali naměřené hodnoty a výsledky pozorování a vyvodili závěry. Činnosti, které absolvoval a výsledky, ke kterým dospěli, jim pomohly porozumět, jak kvalita vody ovlivňuje biodiverzitu vodního zdroje a jeho bezprostředního okolí a místní mikroklima. Během projektu porovnávali svoje výstupy s výsledky měření a metodami, které používali zahraniční kolegové.

Všechny výsledky výzkumu jsou publikovány v závěrečné brožuře a knize, které jsou zveřejněny níže na této stránce, stejně tak odkaz na Twinspace, což jsou stránky, kde jsou zaznamenány veškeré činnosti a aktivity, které v rámci projektu proběhly a to včetně fotodokumentace.

Jednotlivým partnerským školám přinesla mezinárodní spolupráce rozvoj v oblasti přírodovědných aktivit. Z každé školy se do projektu aktivně zapojilo 3 – 6 učitelů přírodovědných předmětů a anglického jazyka a 20 – 30 studentů ve věku 11 – 16 let, kteří se přírodovědným aktivitám věnovali již dříve. Tito studenti prezentovali výsledky svého bádání i realizaci projektu svým spolužákům, učitelům, rodičům a veřejnosti. Kromě prostého předávání informací tak svým příkladem motivovali ostatní k péči o přírodu a zájmu o spolupráci mezi lidmi z různých evropských zemí.

Výstupy (outputs):

Kniha.pdf

Booklet.pdf

Odkaz na e-Twinning (Twinspace):

Twinspace (kompletní stránky realizace projektu)