Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 21. ročník dyslektické olympiády

21. ročník dyslektické olympiády21. ročník dyslektické olympiády

V úterý 21. května se po několikaleté odmlce opět na základní školu Kpt. Jaroše v Třebíči sjeli soutěžící z mnoha koutů Vysočiny, aby se utkali v nevšedních soutěžních disciplínách. Motto soutěže je „Dát dětem s poruchami učení zažít pocit úspěchu“. A tak letos 108 žáků z 19 škol, kteří se denně musí potýkat s různými potížemi či neúspěchem, dostalo šanci také reprezentovat svou školu a užít si soutěžní náladu. Do akce se zapojilo i mnoho našich starších žáků, ze kterých se na ten den stali průvodci, recepční, kavárníci, hodnotitelé, časoměřiči a pomocníci u jednotlivých aktivit.

Po slavnostním zahájení, na kterém dětem popřáli hodně štěstí starosta města, zástupce sponzorů a také ředitel naší školy, se tříčlenné týmy složené z žáků druhých až pátých tříd daly do soutěžení. Celé dopoledne se závodilo ve skládání puzzle na čas a v netradičních sportovních disciplínách. Na stezce školní zahradou se prokazovala orientace ve světě rostlin a živočichů. Během interaktivního kvízu děti předvedly znalosti z přírodovědy a vlastivědy a s využitím různých manipulačních pomůcek a IT se vypořádaly s praktickými matematickými dovednostmi.

Po poledni se všichni účastníci znovu sešli v tělocvičně a po chvilce napětí vyplněné tancem a sdílením zážitků nastalo vyhlášení výsledků. Vítězství není na této olympiádě to hlavní, přesto si tři nejlepší týmy z každé disciplíny odnesly diplomy a ceny. Všichni účastníci soutěže navíc odjeli domů se zlatou medailí kolem krku a upomínkovým dárečkem.

21. ročník dyslektické olympiády

Více fotografií najdete ve Fotogalerii.

Děkujeme sponzorům:

Vladimíra Kneslíková – Služba škole Třebíč

Pekařství Kapinus, s.r.o.

 ZON spol. s r. o.

 Kapucín-Repro, s. r. o.

 SRPŠ při ZŠ Třebíč, ul. Kpt. Jaroše 836

Ohlasy na tuto akci:

Dobrý den, 
dětem se akce moc líbila. Chtěla bych ocenit Váš nápad, že i děti s dys zažijí úspěch a jsou za svou snahu oceněni. Organizace byla na jedničku s hvězdičkou. S pozdravem. Šabacká 

 

Dobrý den, 

paní učitelko, 

naše děti byly nadšené, měli jste to skvěle zorganizované a všichni jsme si to moc užili! 

 S pozdravem Eva Matulová, ZŠ Mor. Bud. Havlíčkova 

 

Dobrý den, 

děkujeme mnohokrát za vše a budeme se těšit na další ročník.  

                                                                         S pozdravem Vaníková Jana ZŠ Přibyslavice 

 

Dobrý den, 

musím zareagovat na váš mail. 

Nic nezkracujte! Chápu, že někdo má mírné problémy s dojížděním, ale přece ten jeden den nikoho nezabije, hlavně si to s dětmi užije, i když přijede později, vše jde domluvit s rodiči předem. 

 Musím vám říci, že jste mě zase velmi mile překvapili a potěšili s připravenými stanovišti. 

Velká pochvala za zahradu, kde nás překvapila nová skalka, vylepšený chodníček, domeček pro skřítky, propletené přístřešky z živých stromků,......a stanoviště s jasnými otázkami pro děti. 

Velká pochvala za úžasný přístup všech starších dětí na M stanovištích, byly trpělivé a tolerantní s pomalejšími dětmi ????. 

Wau,  byl pro mne Přírodovědný kvíz – kde bylo vyřešeno čtení slabších žáků ( kvíz s mluveným slovem a ještě p. uč. zdůrazňovala některá důležitá slova). 

Povzbuzování a fandění všem dětem p. uč. u PUZZLE bylo přímo okouzlující !!! 

 Litovala jsem všechny na sportování, kde bojovali s počasím, ale i těm patří velký palec nahoru. 

 Ještě jednou moc děkuji za opět perfektně připravenou akci, včetně nečekané, úžasné taneční vsuvky p. uč. pro čekající děti na vyhlášení. Že dokáže "zblbnout" tolik kluků - i těch našich ????, to jsem "čubrněla" nejen já, ale mnoho dalších doprovodů. To je další velký palec nahoru. 

 Teď si všichni krásně odpočiňte, přeji vám klidný konec roku, pohodové prázdniny. Nikomu to neříkejte, ale já s dětmi se už pomaličku těším na vaši olympiádu 2025. ???? 

 Děkujeme Lenka Boudná a děti ze ZŠ Seifertova Jihlava.