Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Dyslektická olympiáda

Dyslektická olympiádaJiž po dvacáté prvé se v úterý 21. května 2024  na Základní škole Třebíč, ul. Kpt. Jaroše 836 uskuteční DYSLEKTICKÁ OLYMPIÁDA.

 Hlavní motto soutěže:

 „DÁT DĚTEM S PORUCHAMI UČENÍ MOŽNOST ZAŽÍT POCIT ÚSPĚCHU“

 

Dyslektická olympiáda je soutěží matematicko – přírodovědného zaměření a je určena pro žáky 1. stupně základních škol, u kterých byla diagnostikována některá ze specifických poruch učení, nejčastěji dyslexie. Zúčastnit se mohou nejen děti z Třebíčska, ale rádi přivítáme zástupce i z jiných částí Kraje Vysočina.

 

Děti soutěží v týmech, které jsou tvořeny žáky různých ročníků. Během zápolení se učí spolupracovat, jejich zkušenost ze soutěže by měla pozitivně ovlivnit        i budování uspokojivé pozice v kolektivu vrstevníků.

 

Soutěž probíhá v pěti disciplínách:

  • matematický test
  • přírodovědný kvíz
  • stezka v botanické zahradě
  • skládání PUZZLE
  • netradiční sportování na hřišti

 

Hlavním úkolem akce je povzbudit dyslektické děti, pozvednout jim sebevědomí, dát jim možnost zažít pocit úspěchu a zodpovědnosti při reprezentaci své školy. Olympiáda se každoročně setkává s příznivým ohlasem nejen mezi pedagogy, ale především mezi zúčastněnými dětmi.

Naší motivací je i zvýšení informovanosti laické veřejnosti o potížích, které musí překonávat poměrně velký počet dětí a které jsou často opředeny různými pověrami a předsudky.

 

Dyslektická olympiáda odráží snahu pedagogů zajistit dětem s dyslektickými obtížemi co nejlepší  podmínky  vzdělání  a  přispět tak i ke zvýšení celkové úrovně výchovně vzdělávacího procesu.

 Upoutávka.pdf