Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Literární soutěž Mladý spisovatel

Literární soutěž Mladý spisovatelLiterární soutěž Mladý spisovatel vyhlásil třebíčský DDM. Do soutěže se mohli zapojit žáci základních i středních škol. Soutěžilo se ve třech kategoriích - I. kat. (I.st.), II. kat. (II. st.) a III. kat. (SŠ). Téma bylo volné, žáci mohli psát libovolný příběh, povídku. Práce však musela být napsaná na počítači písmem Times New Roman, vel. 12, řádkování 1,5. Rozsah byl zadán na max. 2 strany A4. 
Z naší školy se zapojil celý třetí ročník pod vedením p. uč. Jarmily Jakubové a Mirky Tomkové, 4. B paní učitelky Michaely Kovářové a 5. B s paní učitelkou Markétou Šedivou. V těchto třídách se sešly různé příspěvky. Děti je měly přepsat na počítači v požadovaném formátu. Kdo zcela nezvládl práci
s Wordem, pomohla vyučující. Psaní příspěvků bylo zcela na dobrovolné bázi s uzávěrkou během jarních prázdnin.

Slavnostní vyhlášení výsledků se konalo v pondělí 20. března 2023 ve velkém sále DDM v Borovině.
Z naší školy se vypravila opravdu úctyhodná skupina čítající téměř 50 žáků, kteří tvořili nejpočetnější skupinu spisovatelů. Porotu z našich příspěvků nejvíce zaujaly práce těchto žáků:
Ella Mourková ze 3. B a Veronika Číhalová z 5. B získaly čestné uznání a  Andrea Šeneklová ze třídy 3. B obsadila 3. místo v I. kategorii.

Protože se v této kategorii sešlo nejvíce příspěvků a byla tedy největší konkurence, velmi nás úspěch Andrey Šeneklové potěšil.

Oceněné práce četly vítězky recitačních soutěží a náš žák Martin Tomeš (5.B) se stal důležitou součástí prezentace, byl totiž živým „držákem“ mikrofonu. Ochotně spolupracoval při čtení všech příspěvků ????. 

Všichni zúčastnění obdrželi diplom a drobný dárek.

Mgr. Jarmila Jakubová