Horní menu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Projektový den Ta naše etika česká

Projektový den Ta naše etika českáDatum konání:
16.11.2021

V úterý 16. listopadu probíhal projektový den Ta naše etika česká. Třídní kolektivy se věnovaly různým tématům z etiky.
Třída 3. A v rámci projektového dne Ta naše etika pracovala na téma Strom se pozná po ovoci.
Nejprve jsme si vyložili přísloví, že dobří lidé dělají dobré věci a špatní lidé provádějí špatnosti. Podle toho, co kdo dělá, se nejlépe pozná, jaký je.
Děti se zamyslely nad otázkami: Podle čeho se pozná dobrý kamarád? Jaké by měl mít vlastnosti? Všechny odpovědi děti zaznamenávaly na tabuli.
Pak si děti vybraly důležité vlastnosti dobrého kamaráda a rozdaly si navzájem kartičky s výrazy: ŠIKOVNÝ, OBRATNÝ (na žlutém papíru), PRACOVITÝ (na modrém papíru), SPOLEHLIVÝ (na červeném papíru), POMÁHÁ JINÝM (na oranžovém papíru), UDRŽÍ TAJEMSTVÍ (na zeleném papíru).
Poté děti vypracovaly pracovní list s obrázkem stromu. V jablkách pod stromem byly napsány vlastnosti, které by měly patřit k podmínkám kamarádství (jako zralá jablka – zralé kamarádství).
Dále jsme si vysvětlili význam těchto vlastností (porozumění, pomoc, upřímnost, zodpovědnost, věrnost) a objasnili si, jakou mají spojitost s kamarádstvím.
Děti si vybraly jednoho kamaráda, na linku napsaly jeho jméno a do prázdných jablíček napsaly, jaké má vlastnosti (pomohl jim výčet na tabuli). Hotový strom předaly kamarádovi.
V závěru jsme vše vyhodnotili na koberci. Zpestřil nám to i plakát od Aličky, na který namalovala celou třídu.
Etika se zdařila a žáci odcházeli spokojeni, s vědomím, že dokážeme na druhém najít dobré vlastnosti a potěšit tím toho druhého.