Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Provoz školy od 17.5.2021

Provoz školy od 17.5.2021Informace o provozu školy 17. 5. - 21. 5. 2021

(Přílohy umístěné v Teams: Harmonogram vydávání obědů, rozpis rozvrhu, šablona pro revizi ŠVP a tabulka k zápisu tříd na fotografování kolektivů. Třídy 5. C a 8. B si fotografování zajistí po vlastní linii.) 

 

 

K prezenční výuce nastupují třídy: všechny třídy 1.-5. ročníku

    8. A, 8. B, 8. C, 9. A, 9. B

 

Třídy druhého stupně budou v pondělí 17.5. ve svých kmenových učebnách, pouze 8. B bude umístěna v učebně ŠWIC s interaktivní tabulí.

 

Distanční výuka: 6. A, 6. B, 6. C, 7. A, 7. B

 

Testování

 

Testování učitelů a vyzvednutí testovacích sad pro žáky – ve sborovně v 7.15. Do seznamu, kam se zaznamenává výsledek testu, zapisujte i neprůkazné testy.

 

Žáci I. stupně budou testováni jednou týdně, a to v pondělí; žáci II. stupně budou testováni dvakrát týdně – v pondělí a ve čtvrtek.

Od pondělí 17. 5. budou žáci prvního stupně testováni ve svých kmenových třídách, dobu příchodu do školy a organizaci testování zajistí třídní učitelka/učitel.

 

Žáci, kterým dopomáhají rodiče, budou testováni v pavilonu tělocvičen podle stejných pravidel jako v uplynulých týdnech – příchod s rodiči k zadnímu vchodu do tělocvičny v 7. 40, testování proběhne v tělocvičných šatnách. Počítáme s rodiči těchto žáků: 2. A -Sochor; 2.B -Dobšínský, Prudíková; 3. A - Keresztes , Štěpánek, do tříd se tedy dostaví později. Pokud by někdo z rodičů nově uvažoval o dopomoci, má se přihlásit do 16. května do 17 hodin prostřednictvím systému Bakaláři Mgr. Šárce Pokorné.

 

V pondělí sraz tříd 8. a 9. ročníku u zadního vchodu do tělocvičny v 7.45.

Ve čtvrtek se žáci druhého stupně budou testovat již ve svých kmenových třídách, provoz „testovacího centra“ v tělocvičnách se z důvodu potřeby vrátit lavice do učeben bude rušit. Zůstane pouze režim pro rodiče.

 

Žáci budou testováni testem SINGCLEAN. Pro informaci o průběhu testování můžete zhlédnout instruktážní video na tomto odkazu: https://testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole.

 

K testování nemůže být žák nucen, je to ale podmínka pro prezenční výuku. Škola v případě odmítnutí testování a neúčasti v prezenční výuce nemusí pro žáky zajišťovat výuku distanční. Pokud se žák neúčastní prezenční výuky z důvodu neúčasti na testování, škola bude absenci evidovat jako omluvenou. Nebude-li žák přítomen v době testování, bude test proveden při jeho příchodu do školy. Pro takové případy si dopředu můžete vyzvednout testovací sadu u zástupkyň, nebo zde konzultujte, kdo a kde žáka otestuje.

Skupina pro děti rodičů vybraných profesí - od pondělí 17. 5. by měl do této skupiny docházet pouze Václav Vohlídka ze 6. C, dohled - D. Všetečková, umístění - družina J. Vondráčkové, žák má vlastní notebook. 

 

Hlavní zásady provozu školy ve zvýšeném hygienickém režimu:

  • žáci mají po celou dobu pobytu ve škole alespoň chirurgickou roušku, zaměstnanci školy respirátor
  • při vstupu do školy a průběžně při pobytu ve škole (vstup do jídelny, do družiny, do jiné učebny, návrat z vycházky apod.) provádějí všichni dezinfekci rukou
  • během prezenční výuky je dodržována homogenita skupin
  • je prováděno časté intenzivní větrání učeben a vnitřních prostor školy
  • žáci v prezenční výuce, kteří budou přihlášeni ke stravování, se budou stravovat v jídelně podle časového harmonogramu, žáci v distanční výuce si budou moci odebírat přihlášenou stravu v době 10.50-11.20 nebo 13.45-14.15
  • provoz školní družiny bude zajištěn do 15 hodin

 

 

Stravování od 17. 5. 2021

Prezenční výuka

Žáci, kteří od 17. května budou přítomni ve škole ve vyučování a běžně se ve školní jídelně stravují, jsou automaticky na oběd přihlášeni. Oběd pro prezenční výuku bude podle časového harmonogramu v intervalu od 11.30 do  13.40. Pokud nechcete, aby se dítě v prezenčním režimu v jídelně stravovalo, musíte si oběd individuálně odhlásit.

Pokud by se žák měl prezenční výuky účastnit, ale například z důvodu nesouhlasu s testováním se účastnit nebude, platí u něj stejný režim jako v případě nemoci – oběd za dotovanou cenu může odebrat pouze první den absence ve škole, potom bude odhlášen.

Distanční výuka

Žáci, kteří jsou v režimu distanční výuky a chtějí oběd odebírat do jídlonosičů, si stravu mohou telefonicky přihlásit nejpozději v pondělí 17. května 2021 do 8 hodin. Výdej obědů do jídlonosičů pro distanční výuku je ve dvou časových pásmech: 10.50-11.20 nebo 13.45-14.15.

Stravování pedagogických pracovníků

  • Pedagogičtí pracovníci se stravují mimo dobu, kdy obědvá třída, nad kterou vykonávají dozor.
  • V tomto období je v zájmu zdravotního bezpečí spíše žádoucí, abyste si obědy odebírali do jídlonosičů.
  • Pokud přesto chcete oběd konzumovat v jídelně, zvolte si dobu, kdy se zde nestravují děti, a sedejte si od sebe v dostatečné vzdálenosti, nejlépe k různým stolům. Dobu oběda zbytečně neprodlužujte.