Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Projektový den ve 4.B

Projektový den ve 4.BV pátek 22. dubna jsme Den Země oslavili tím, že jsme se připojili k akci Ukliďme si Třebíč! 

Ráno jsme si ve třídě rozdělili role a úkoly. Po krátkém poučení, co sbírat a co rozhodně nechat na dospělé a profesionály, jsme vyrazili k rybníku U Suchých. Před dvěma lety nám na stejném místě začínala jarní naučná stezka. Letos jsme trasu prošli s jiným záměrem - zdokumentovat a posbírat odpadky.  

Jednotlivé týmy sběračů, dokumentaristů a zapisovatelů se nadšeně vrhly do práce a po několika desítkách minut měly spoustu úlovků a sebraných informací. Chvílemi jsme nechápali, jak někoho napadne odhodit třeba sušák na prádlo nebo televizi jen tak do křoví. Čtyři pytle odpadků jsme odložili na sběrném místě u pytlomatu. 

Cílem ale nebylo jen uklidit nepořádek. Veškeré informace jsme využili při další výuce. V matematice jsme nakreslili grafy, ve vlastivědě jsme vyznačili trasu na mapě města, ve slohu jsme sepsali příběhy odhozených věcí a ve výtvarce jsme ze všeho vytvořili technikou koláže prezentace. Výsledky naší práce si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.