Horní menu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Projektový den ve 4.B

Projektový den ve 4.BV pátek 22. dubna jsme Den Země oslavili tím, že jsme se připojili k akci Ukliďme si Třebíč! 

Ráno jsme si ve třídě rozdělili role a úkoly. Po krátkém poučení, co sbírat a co rozhodně nechat na dospělé a profesionály, jsme vyrazili k rybníku U Suchých. Před dvěma lety nám na stejném místě začínala jarní naučná stezka. Letos jsme trasu prošli s jiným záměrem - zdokumentovat a posbírat odpadky.  

Jednotlivé týmy sběračů, dokumentaristů a zapisovatelů se nadšeně vrhly do práce a po několika desítkách minut měly spoustu úlovků a sebraných informací. Chvílemi jsme nechápali, jak někoho napadne odhodit třeba sušák na prádlo nebo televizi jen tak do křoví. Čtyři pytle odpadků jsme odložili na sběrném místě u pytlomatu. 

Cílem ale nebylo jen uklidit nepořádek. Veškeré informace jsme využili při další výuce. V matematice jsme nakreslili grafy, ve vlastivědě jsme vyznačili trasu na mapě města, ve slohu jsme sepsali příběhy odhozených věcí a ve výtvarce jsme ze všeho vytvořili technikou koláže prezentace. Výsledky naší práce si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.