Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ze života školy > Keltský stromový kalendář > 18. Jabloň

18. JabloňLidé ve znamení Jabloně

  • 25. 6. – 4. 7.
  • 23. 12. – 1. 1.

Typické vlastnosti:

  • kladné: kreativní, dobrodruh, vášnivý, obrazotvorný, odvážný
  • záporné: nestálý, nepraktický, nerealistický

Lidé zrození pod vládu Jabloně bývají vyrovnaní, sympatičtí a mají zvláštní kouzlo osobnosti. Při jednání s ostatními jsou milí, srdeční a velkorysí. Jsou to lidé hloubaví a ochotní pustit se do jakéhokoliv dobrodružství. Milují knihy a mají nadání pro vědu. Rádi luští nejrůznější hádanky a logické hříčky a jejich objevitelský duch se může projevit v kterémkoliv oboru.
Dobrodružná povaha lidí Jabloně se negativně projevuje v jejich milostném životě. Lidé tohoto znamení jsou pravými posly lásky. Neustálá touha objevovat něco nového bývá zdrojem jejich četných milostných dobrodružství. Přesto však tito lidé nalézají v manželství uspokojení a obvykle se usadí. Potřebují k tomu ale vnímavého partnera s citlivou duší.
Zrozenci Jabloně mívají hodně přátel, jsou obětaví, nezištní a schopni se rozdělit o cokoli. Jabloň toho překousne hodně, stále jí hrozí, že bude utlačována, a brání se jen ve chvíli nejvyšší nouze. I když jsou lidé tohoto znamení důvěřiví, tak zdaleka nejsou naivní nebo lehkomyslní.
V zaměstnání bývají mnohdy nespokojeni a často je mění. Nesnášejí totiž monotónní a jednotvárnou práci, mají rádi změnu. Jejich život bývá velmi pestrý, dalo by se říci, že si lidé Jabloně často a rádi komplikují život. Někdy jej však takto komplikují i svým blízkým, kteří si občas musí obrnit nervy.

JABLOŇ (Malus)

  • Pro Kelty byla jabloň symbolem dokonalosti, stromem lásky a nesmrtelnosti, jedním ze sedmi posvátných stromů. Jablka Keltové považovali za symbol nesmrtelnosti a věčného života.
  • Bývalo zvykem jablka zahrabávat do země jako dar zemřelým, kteří čekají na znovuzrození. Lidem smutným a nešťastným jablka vracela energii a chuť do života.
  • Vystupuje v historických příbězích a pohádkách, jablka měla zázračné schopnosti.
  • Dřevo je oblíbené mezi řezbáři.
  • Jabloň se pěstuje pro ovoce.

GPS pozice: N 49.226943°, E 15.881709°

Jabloň