Úvod > Aktuality > Provoz školy od 10.5.

Provoz školy od 10.5.

Informace o provozu školy 10. 5. - 14. 5. 2021

K prezenční výuce nastupují třídy:
1. B, 2. A, 2. B, 3. A, 3. B, 4. A

6. A, 6. B, 6. C, 7. A, 7. B

Umístění v učebnách:

V tělocvičnách jsou kvůli testování umístěny lavice a židličky z některých tříd, učebny jsou tedy mimo provoz.

Třídy druhého stupně budou v tomto týdnu v následujících učebnách: 6. A a 6. B ve svých kmenových třídách, 6. C v učebně ŠWIC s interaktivní tabulí, 7. A v hudebně a 7. B v kmenové 8.C.

Můžete využívat i nové odborné učebny (chemie, přírodopis, fyzika, angličtina). Po rekonstrukci počítačové učebny ve spojovací chodbě byly natrvalo uzavřeny průchozí dveře.

Distanční výuka:
1. A, 4. B, 5. A, 5. B, 5. C

8. A, 8. B, 8. C, 9. A, 9. B

Testování:

Žáci I. stupně budou testováni jednou týdně, a to v pondělí; žáci II. stupně budou testováni dvakrát týdně – v pondělí a ve čtvrtek.

V pondělí sraz tříd I. stupně před školou 7.45, třídy II. stupně se sejdou u zadního vchodu do tělocvičny v 8.15.

Ve čtvrtek se žáci druhého stupně sejdou u tělocvičny v 7.45.

U testování žáků 1.-3. ročníku je umožněna přítomnost třetí osoby, která bude dítěti nápomocná; pro rodiče platí příchod k zadnímu vchodu do tělocvičny v 7.40. Do 9. května do 17 hodin se případně mohou hlásit rodiče nově. Žáci budou testováni testem SINGCLEAN. Pro informaci o průběhu testování můžete zhlédnout instruktážní video na tomto odkazu: https://testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole.

K testování nemůže být žák nucen, je to ale podmínka pro prezenční výuku. Škola v případě odmítnutí testování a neúčasti v prezenční výuce nemusí pro žáky zajišťovat výuku distanční. Pokud se žák neúčastní prezenční výuky z důvodu neúčasti na testování, škola bude absenci evidovat jako omluvenou. Nebude-li žák přítomen v době testování, bude test proveden při jeho příchodu do školy.

Děti zaměstnanců IZS a kritické infrastruktury mohou do školy chodit nepřetržitě. V době, kdy jejich kmenová třída je v režimu distanční výuky, budou soustředěny do školní skupiny žáků různých tříd. Tyto skupiny byly již vytvořeny (jedna pro sudý a jedna pro lichý týden), s přihlášenými dětmi se automaticky počítá i nadále. Pokud žák disponuje vlastní technikou, kterou při distanční výuce používal doma, může si ji do školy přinést, v případě zájmu o techniku školní se musí rovněž rodiče přihlásit. V pondělí ráno v 7. 45 před školou se budou žáci zařazení do školní skupiny hlásit k dozoru, který bude v ruce držet papírovou žlutou pastelku (je zřetelná, formát A4 J).

Hlavní zásady provozu školy ve zvýšeném hygienickém režimu:

• žáci mají po celou dobu pobytu ve škole alespoň chirurgickou roušku, zaměstnanci školy respirátor
  • při vstupu do školy a průběžně při pobytu ve škole (vstup do jídelny, do družiny, do jiné učebny, návrat z vycházky apod.) provádějí všichni dezinfekci rukou
  • během prezenční výuky je dodržována homogenita skupin
  • je prováděno časté intenzivní větrání učeben a vnitřních prostor školy
  • žáci v prezenční výuce, kteří budou přihlášeni ke stravování, se budou stravovat v jídelně podle časového harmonogramu, žáci v distanční výuce si budou moci odebírat přihlášenou stravu v době 10.50-11.20 nebo 13.45-14.15
  • provoz školní družiny bude zajištěn do 15 hodin

Stravování od 10. 5. 2021

Prezenční výuka

Žáci, kteří od 10. května budou přítomni ve škole ve vyučování a běžně se ve školní jídelně stravují, jsou automaticky na oběd přihlášeni. Oběd pro prezenční výuku bude podle časového harmonogramu v intervalu od 11.30 do  13.40. Pokud nechcete, aby se dítě v prezenčním režimu v jídelně stravovalo, musíte si oběd individuálně odhlásit.

Pokud by se žák měl prezenční výuky účastnit, ale například z důvodu nesouhlasu s testováním se účastnit nebude, platí u něj stejný režim jako v případě nemoci – oběd za dotovanou cenu může odebrat pouze první den absence ve škole, potom bude odhlášen.

Distanční výuka

Žáci, kteří jsou v režimu distanční výuky a chtějí oběd odebírat do jídlonosičů, si stravu mohou telefonicky přihlásit nejpozději v pondělí 10. května 2021 do 8 hodin. Výdej obědů do jídlonosičů pro distanční výuku je ve dvou časových pásmech: 10.50-11.20 nebo 13.45-14.15.