Horní menu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Provoz školy od 3. května 2021

Provoz školy od 3. května 2021K prezenční výuce nastupují třídy: 1. A, 4. B, 5. A, 5. B, 5. C

Distanční výuka: 1. B, 2. A, 2. B, 3. A, 3. B, 4. A, všechny třídy druhého stupně.

 

Informativně - pouze předpoklad na základě zpráv ve sdělovacích prostředcích, škola zatím žádné oficiální pokyny nedostala: od 10. 5. se mají v rotačním systému vracet do škol žáci druhého stupně. Pokud to opravdu nastane, nastoupí k prezenční výuce třídy 6. A, 6. B, 6. C, 7. A, 7. B.

 

V pondělí a ve čtvrtek před vyučováním probíhá testování žáků.

V testovací dny sraz tříd před školou 7.45. Třídu si vyzvedne třídní učitelka, testování probíhá zatím beze změn. U testování žáků 1. A je umožněna přítomnost třetí osoby, která bude dítěti nápomocná. Žáci budou testování testem SINGCLEAN. Pro informaci o průběhu testování můžete zhlédnout instruktážní video na tomto odkazu: https://testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole.

 

Žádáme rodiče, kteří o účasti 3. osoby u testování svého dítěte uvažují, aby tuto informaci sdělili do neděle 2. května 2021 do 17 hodin prostřednictvím systému Bakaláři Mgr. Šárce Pokorné. Předpokládáme přibližně stejný počet zájemců o dopomoc jako minule, proto bude platit stejný čas příchodu k zadnímu vchodu do tělocvičen – 7.40.

 

K testování nemůže být žák nucen, je to ale podmínka pro prezenční výuku. Škola v případě odmítnutí testování a neúčasti v prezenční výuce nemusí pro žáky zajišťovat výuku distanční. Pokud se žák neúčastní prezenční výuky z důvodu neúčasti na testování, škola bude absenci evidovat jako omluvenou. Nebude-li žák přítomen v době testování, bude test proveden při jeho příchodu do školy.

 

Děti zaměstnanců IZS a kritické infrastruktury mohou do školy chodit nepřetržitě. V době, kdy jejich kmenová třída je v režimu distanční výuky, budou soustředěny do školní skupiny žáků různých tříd. Tyto skupiny byly již vytvořeny (jedna pro sudý a jedna pro lichý týden), s přihlášenými dětmi se automaticky počítá i nadále. Žádáme rodiče vybraných profesí, aby v případě zájmu o zařazení nového dítěte do skupiny kontaktovali v systému Bakaláři Šárku Pokornou. Pokud žák disponuje vlastní technikou, kterou při distanční výuce používal doma, může si ji do školy přinést, v případě zájmu o techniku školní se musí rovněž rodiče přihlásit. V pondělí ráno v 7. 45 před školou se budou žáci zařazení do školní skupiny hlásit k dozoru, který bude v ruce držet papírovou žlutou pastelku (je zřetelná, formát A4).

Hlavní zásady provozu školy ve zvýšeném hygienickém režimu:

  • žáci mají po celou dobu pobytu ve škole alespoň chirurgickou roušku, zaměstnanci školy respirátor
  • při vstupu do školy a průběžně při pobytu ve škole (vstup do jídelny, do družiny, do jiné učebny, návrat z vycházky apod.) provádějí všichni dezinfekci rukou
  • během prezenční výuky je dodržována homogenita skupin
  • je prováděno časté intenzivní větrání učeben a vnitřních prostor školy
  • žáci v prezenční výuce, kteří budou přihlášeni ke stravování, se budou stravovat v jídelně podle časového harmonogramu, žáci v distanční výuce si budou moci odebírat přihlášenou stravu v době od 13.00 do 14.00
  • provoz školní družiny bude zajištěn do 15 hodin

Stravování od 3. 5. 2021

Prezenční výuka

Žáci, kteří od 3. května budou přítomni ve škole ve vyučování a běžně se ve školní jídelně stravují, jsou automaticky na oběd přihlášeni. Oběd pro prezenční výuku bude podle časového harmonogramu (podle rozvrhu) v intervalu od 11.40 do  12.50. Pokud nechcete, aby se dítě v prezenčním režimu v jídelně stravovalo, musíte si oběd individuálně odhlásit.

Pokud by se žák měl prezenční výuky účastnit, ale například z důvodu nesouhlasu s testováním se účastnit nebude, platí u něj stejný režim jako v případě nemoci – oběd za dotovanou cenu může odebrat pouze první den absence ve škole, potom bude odhlášen.

Distanční výuka

Žáci, kteří jsou v režimu distanční výuky a chtějí oběd odebírat do jídlonosičů, si stravu mohou telefonicky přihlásit nejpozději v pondělí 3. května 2021 do 8 hodin. Výdej obědů do jídlonosičů pro distanční výuku je v časovém pásmu od 13 do 14 hodin.