Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ze života školy > Keltský stromový kalendář > 16. Osika

16. OsikaLidé ve znamení Osiky

  • 14. 6. – 23. 6.
  • 12. 12. – 21. 12.

Typické vlastnosti:

  • kladné: oddaný, všestranný, zábavný, věrný, zajímavý
  • záporné: líný, nesoustředěný, sebestředný

Lidé pod vládou Osiky mívají velmi pestrý život. Mají dobrodružnou povahu a do všeho se dokážou vrhnout s velkým nadšením. Vše, co činí, dělají naplno, s ohromnou energií a elánem. Stejně jako osika se umí vyrovnat s tvrdými podmínkami a zazářit. Budou se ale hroutit v okamžiku, kdy se v jejich objeví někdo stejně úspěšný nebo ještě úspěšnější, někdo, kdo by je mohl ohrozit a zastínit.
V případě potíží se lidé Osiky snadno vzdávají. Své problémy většinou spíše podceňují, věří, že se nějak vyřeší samy nebo pomohou přátelé. Přátel mnoho nemívají, protože se ve společnosti příliš neprosazují. Mezi lidmi však bývají oblíbeni, neboť nepostrádají smysl pro humor a také umí ve vhodnou chvíli zalichotit. Pokud jsou úspěšní a necítí se ohroženi, mohou být vynikajícími společníky i pracovníky.
Přestože lidé zrození pod vládou Osiky mívají dobrý smysl pro obchod, nebývají bohatí. Málokdy totiž své schopnosti dokážou využít ve svůj prospěch. Často vystřídají různá povolání a těžko nalézají práci, která by je uspokojovala. Určitá těkavost a neschopnost soustředit se na jediný cíl často brzdí jejich jinak velmi rychlý rozvoj. Bývají vybaveni uměleckým citem a nadáním, ale chybí jim vytrvalost k tomu, aby se v uměleckém světě prosadili. Pokud se však u nich aspoň trochu projeví cílevědomost, mohli by být úspěšní.
Kvůli určité povrchnosti nejsou lidé ve znamení Osiky stálými partnery v lásce ani v manželství. Přesto však milují rodinný život, velmi dobře rozumí dětem a mají rádi zvířata. Lidé Osiky jsou od přírody vybaveni tělesnou krásou a mladistvým vzhledem, který si uchovávají až do vysokého věku. Mezi jejich záliby patří sport, tanec
a cestování. Možná i proto mají poměrně dobré zdraví. Pokud však onemocní, bývají náchylní k prudkým a vysokým horečkám.

OSIKA (Populus)

  • Výška a stáří stromu: kolem 30 m, kolem 50 let
  • Patří mezi tzv. pionýrské dřeviny, rychle obsazuje lokality s narušeným půdním povrchem, dokáže velmi rychle osídlit různé úhory, opuštěné kamenolomy či železniční náspy.
  • Dřevo je měkké a těžké, využívá se hlavně na výrobu zápalek, buničiny,        na saunové kabinky a ohýbaný nábytek.
  • Listy mají plochý řapík, proto se ve větru třepotají a odtud nejspíš pochází  přirovnání „třese se jak osika“.

GPS pozice: N 49.226691°, E 15.880707°

Osika