Horní menu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Ze života školy > Keltský stromový kalendář > 3. Cypřiš

3. CypřišLidé ve znamení Cypřiše

  • 25. 1. – 3. 2.
  • 26. 7. – 4. 8.

Typické vlastnosti:

  • kladné: šťastný, společenský, milující, přátelský, svobodný
  • záporné: líný, egocentrický, nerozhodný

Lidé zrození pod vládou Cypřiše jsou tolerantní, vynalézaví, věrní, milují svobodu a samostatnost. Mají dar snášet nepřízeň osudu, nehroutit se, naopak si ze všeho špatného vzít ponaučení. Dokážou se intenzivně těšit ze všeho, co život přináší. Mají silnou vůli najít východisko z nesnází, i kdyby to mělo znamenat jejich nepohodlí. Proto ani v těch nejhorších situacích neztrácejí naději na zlepšení věcí, rozvahu a dobrou náladu.
Stejně jako cypřiš mají tito lidé rádi slunce a vadí jim jakékoliv omezování osobní svobody. Pokud jsou přinuceni žít ve stísněných podmínkách, ať už ve fyzickém nebo duchovním smyslu, mohli by se stát mrzoutskými a otrávit život i tomu největšímu optimistovi. Nemají rádi samotu, nejraději tráví čas v kruhu rodiny nebo mezi dobrými přáteli. Obojí potřebují k tomu, aby byli v životě spokojení. Ve společnosti bývají oblíbení, na ostatní působí jejich přítomnost uklidňujícím dojmem.
Lidé Cypřiše milují přírodu, rádi se toulají, jsou nadšení cestovatelé. Přejí si být šťastní a nepřikládají zvláštní význam ani životnímu úspěchu, ani hmotným statkům. Proto nebývají úspěšní obchodníci, politici ani podnikatelé.
Cypřišům nejlépe vyhovují povolání vyžadující neustálý kontakt s lidmi, nedbají na konvence, jsou tvůrčí, nemají ale rádi, když někdo jejich rozletu brání. Výborně se uplatňují například jako průvodci cestovních kanceláří, řidiči kamionů, piloti a podobně. Jejich kariéra nebývá závratná, protože se o společenský postup nijak nesnaží. Spíš se vyhýbají aktivitám, které by jim komplikovaly život a narušovaly jejich pohodu a štěstí.
Lidé Cypřiše rádi sní a nechávají se volně unášet životem, který si organizují a uspořádávají jen v případě krajní nevyhnutelnosti a s velkým sebezapřením.
Lidé zrození ve znamení Cypřiše se pro svou nechuť k řešení problémů a sklonům k panovačnosti nehodí do vedoucích funkcí. K podřízeným se někdy chovají velmi nekompromisně a přísně. Jelikož jim zpravidla chybí organizační talent, nastávají často zmatky, chaos a vzájemné hádky.
V manželství se lidé Cypřiše chovají stejně, od partnera někdy vyžadují až podlézavou podřízenost a bezmeznou oddanost. Pokud jim to jejich protějšek nechce nebo nemůže poskytnout, vymění jej za někoho jiného. V lásce jsou lidé Cypřiše divocí a smyslní. Než najdou člověka, který se jim podřídí, a oni se usadí, vystřídají mnoho partnerů. Jakmile však najdou toho pravého, milují jej silně a nezkrotně a jsou věrní až za hrob.
Lidé Cypřiše mají dobré zdraví, ale s přibývajícími lety jim hrozí nebezpečí, že se pod vlivem okolí stanou hypochondry, když budou na sobě hledat nemoci, které „přeci každý v tomhle věku má“.

Jelikož cypřiš rostoucí v teplých oblastech se u nás nevyskytuje, zařadili jsme:

CYPŘIŠEK (Chamaecyparis)

  • Dřevina pyramidálního vzhledu, může dorůst výšky až 65 m.
  • Sází se jako okrasný strom.
  • Dřevo se používá na stavbách a k výrobě celulózy a papíru.

GPS pozice: N 49.220018°, E 15.881535°